🌸 TYDZIEŃ DLA KAŻDEJ Z NAS 🌸 - BEZPŁATNE SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI, PROMOCJE
ZOBACZ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze siłowni?

11.08.23

Wydawałoby się, że w przypadku wyboru siłowni największą rolę odgrywa lokalizacja i cena karnetu. W końcu chciałbyś mieć ją w pobliżu domu lub pracy i nie przepłacać jedynie za możliwość ćwiczenia kilka razy w tygodniu.

W tym wpisie dowiesz się, na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, wybierając siłownię. Osobiście odwiedziliśmy wiele siłowni i doskonale wiemy, co jest najważniejsze dla przyszłego klubowicza!

Sprzęt i wyposażenie

Plan treningowy na siłownię, odpowiednio ułożona dieta i motywacja do ćwiczeń to tylko część sukcesu. Podstawową kwestią treningu siłowego i cardio jest bezpieczeństwo. Ciężko mówić o budowaniu masy mięśniowej czy spalaniu tkanki tłuszczowej, gdy maszyny, na których ćwiczysz, są wykonane z kiepskiej jakości materiałów i nawet nie wyglądają, jakby miały być bezpieczne.

Właścicielom profesjonalnych klubów fitness bardzo zależy na bezpieczeństwie klubowiczów oraz zapewnieniu sprawnego, nowoczesnego i uniwersalnego sprzętu. Gdy mowa o tym ostatnim, warto zwrócić uwagę na akcesoria fitness. Czy są one dostępne w Twoim klubie? Czy nie brakuje gum do ćwiczeń, mat, piłek lekarskich i hantli?

Zwróć także uwagę na jakość sprzętu - często już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, czy sprzęt jest zadbany, bezpieczny i wykonany z uwzględnieniem ergonomii. W tej kwestii po prostu zaufaj swojej intuicji lub dopytaj właściciela o pochodzenie sprzętu.

Rodzaj karnetu

Wiele klubów fitness i siłowni proponuje podobną ofertę: jest możliwość zakupu droższego karnetu na przykład na miesiąc, z którego można korzystać bez zobowiązań i podpisywania umowy. Tańsze karnety są dostępne w przypadku podpisania umowy na rok, a nawet dłużej.

Oba rozwiązania mają zalety i wady. Brak zobowiązań i długotrwałej umowy brzmi bardzo atrakcyjnie, jednak jeśli chcesz ćwiczyć przez dłuższy czas i jesteś pewien swojej motywacji, wybór tańszego karnetu pozwoli Ci zaoszczędzić rocznie dość dużą kwotę pieniędzy.

W przypadku umów podpisywanych na co najmniej 12 miesięcy zwykle jest możliwość zawieszenia karnetu na kilka tygodni, co jest dużą zaletą w przypadku kontuzji lub wyjazdu.

Taki karnet na siłownię będzie jednak dużym obciążeniem w przypadku poważniejszej kontuzji lub przeprowadzki i zwykle nie ma możliwości wycofania się z umowy.

Wiele siłowni i klubów fitness oferuje podobny zakres usług: nielimitowany wstęp na siłownię, zajęcia grupowe, niekiedy również możliwość skorzystania z sauny. Warto niekiedy sprawdzić, czy w ramach karnetu klub oferuje więcej usług takich jak konsultacje ze specjalistami czy analizę składu ciała i monitorowanie postępów treningowych dzięki regularnym badaniom.

Atmosfera i lokalizacja

Siłowni w Gdańsku powstaje coraz więcej, co zapewne wiąże się z rosnącym trendem chęci zadbania o swoją kondycję i zdrowie - co oczywiście bardzo nas cieszy! W związku z tym stoi przed Tobą ciężki wybór w kwestii siłowni z dopasowaną do Ciebie ofertą.

Lokalizacja nie jest bez znaczenia - Gdańsk ma wiele odległych od siebie dzielnic i w godzinach dużego ruchu drogowego czasem ciężko jest się dostać na drugi koniec miasta. Dobrze w takim przypadku wybrać siłownię, która jest blisko Twojego miejsca pracy lub domu.

Atmosfera na siłowni również nie pozostaje bez znaczenia. W bardzo dużych klubach fitness, szczególnie w weekendy, można spotkać ogromną ilość klubowiczów i czasem możesz mieć wrażenie, że wszyscy Cię obserwują lub komentują. Dlatego przed zakupem karnetu na siłownię dobrze jest wybrać się na próbny trening, aby poczuć faktyczną atmosferę tego miejsca.

Kameralna siłownia na gdańskiej Morenie

Latami zbierając doświadczenia, zauważyliśmy, na co tak naprawdę zwracają uwagę klubowicze: co jest dla nich ważne, a co kłopotliwe. Idąc im naprzeciw, otworzyliśmy siłownię na Morenie - Garden Clinic, która ma wszystko, czego potrzebujesz.
Poza nowoczesnym sprzętem, atrakcyjnymi karnetami i doskonałą lokalizacją, w ramach umowy otrzymujesz dodatkowo analizę składu ciała, pakiet podstawowych badań oraz konsultacje ze specjalistami. Trudno nie wspomnieć także o rozmaitych zajęciach grupowych, na których panuje kameralna atmosfera, a instruktorzy dosłownie zarażają pozytywną energią i motywacją.

crossmenuchevron-down