🌸 TYDZIEŃ DLA KAŻDEJ Z NAS 🌸 - BEZPŁATNE SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI, PROMOCJE
ZOBACZ

Leczenie nietrzymania moczu i nadreaktywnego pęcherza

Problem nietrzymania moczu jest bardziej powszechny, niż mogłoby się wydawać.

Szacuje się, że nawet do 45% kobiet zmaga lub zmagało się z tym problemem.

Mamy jednak na to radę, i to nie jedną!

Sprawdź, jakimi metodami możemy pomóc Ci z tym problemem.

Konsepkt

  1. Rodzaje nietrzymania moczu
  2. Fizjoterapia uroginekologiczna w leczeniu nietrzymania moczu
  3. Laserowe leczenie nietrzymania moczu laserem FOTONA®
  4. Innowacyjne leczenie nietrzymania moczu nićmi APTOS

Rodzaje nietrzymania moczu

  1. Nietrzymanie moczu wysiłkowe: Jest to najczęstszy rodzaj nietrzymania moczu. Objawia się wyciekiem moczu podczas działań, które powodują wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, takich jak kichanie, kaszel, śmiech, podnoszenie ciężarów czy wysiłek fizyczny.
  2. Nietrzymanie moczu naglące: Osoba odczuwa nagłą, silną potrzebę oddania moczu, którą nie jest w stanie powstrzymać. Często prowadzi to do mimowolnego wycieku moczu przed dotarciem do toalety.
  3. Nietrzymanie moczu mieszane: To połączenie nietrzymania moczu wysiłkowego i naglącego. Osoba doświadcza zarówno mimowolnego wycieku moczu podczas wysiłku, jak i nagłych napadów silnej potrzeby oddania moczu.
  4. Nietrzymanie moczu przelewowe: W tym przypadku pęcherz nie opróżnia się w pełni, co prowadzi do przekroczenia jego pojemności i mimowolnego wycieku moczu.
  5. Nietrzymanie moczu związanego z nadaktywnością pęcherza: Pęcherz działa nadmiernie aktywnie, prowadząc do częstych i silnych napadów potrzeby oddania moczu oraz ewentualnie do mimowolnego wycieku.
  6. Nietrzymanie moczu związanego z niedomogą zwieracza cewki moczowej: Osłabienie zwieracza cewki moczowej powoduje mimowolny wyciek moczu, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej lub wysiłku.
  7. Nietrzymanie moczu spowodowane przejściowymi czynnikami: Może być spowodowane chwilowym osłabieniem mięśni dna miednicy, na przykład podczas ciąży lub po porodzie.
  8. Nietrzymanie moczu związanego z neurogennymi schorzeniami: W tym przypadku uszkodzenia nerwów prowadzą do utraty kontroli nad zwieraczami pęcherza, co objawia się mimowolnym wyciekiem moczu.

Fizjoterapia uroginekologiczna w leczeniu nietrzymania moczu

Fizjoterapia uroginekologiczna jest specjalnością fizjoterapii skupiającą się na diagnozowaniu i leczeniu dysfunkcji układu moczowo-płciowego. Jej celem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz poprawa funkcjonowania narządów miednicy mniejszej.

Nasze fizjoterapeutki uroginekologiczne są doświadczone w pomaganiu kobietom z problemem nietrzymania moczu, stolca i gazów.

Na wizycie zostanie przeprowadzony z Tobą szczegółowy wywiad oraz badanie. To pozwali na zrozumienie indywidualnych potrzeb i dostosowanie terapii.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna przygotuje dla Ciebie plan terapii oraz pokaże Ci ćwiczenia do wykonywania w domu. W Garden Clinic masz również dostęp do nowoczesnych technologii wspierających i przyspieszających terapię. Pamiętaj, że najlepsze efekty przynosi spersonalizowana terapia łączona wykorzystująca różnorodne metody leczenia, w tym :

  • terapia manualna,
  • biofeedback,
  • ćwiczenia mięśni Kegla,
  • terapia INDIBA,

Możliwe również, że zaleci Ci wykonanie zabiegów z użyciem technologii FOTONA®, nici liftingujących APTOS lub drobnych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w znieczuleniu miejscowym. Zabiegi te zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanego lekarza ginekologii lub urologii regeneracyjnej.

Zadbamy o Ciebie tak, abyś czuła się jak najbardziej komfortowo podczas wizyty w Garden Clinic oraz wesprzemy Cię na każdym etapie leczenia.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu laserem FOTONA®

Jak działa laser Fotona w leczeniu nietrzymania moczu?

Nowoczesny laser erbowo-yagowy Fotona Intima działa poprzez stymulowanie procesów regeneracyjnych w tkankach dna miednicy. Emitowane przez laser fale świetlne docierają do obszarów mięśni i tkanek, powodując obkurczanie włókien kolagenowych i zwiększoną ich produkcję kolagenu. To prowadzi do poprawy napięcia mięśniowego i podtrzymania narządów w obrębie miednicy, ścian pochwy i całego obszaru ujścia cewki moczowej. Problem nietrzymania moczu zostaje rozwiązany w bezpieczny i komfortowy sposób. Dodatkową korzyścią uzyskaną przy wykonywanym zabiegu jest regeneracja i rewitalizacja miejsc intymnych. Zwykle wystarczą 1 lub 2 zabiegi.

Zalety laserowego leczenia Fotona w przypadku nietrzymania moczu:

  1. Bezpieczeństwo: Laser Fotona jest nieinwazyjny i nie wymaga nacięć czy szwów.
  2. Skuteczność: Działanie laseru na tkanki dna miednicy przyczynia się do poprawy napięcia mięśniowego, co może pomóc w redukcji objawów nietrzymania moczu.
  3. Brak okresu rekonwalescencji: Po zabiegu pacjentki zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, unikając długiego okresu rekonwalescencji.
  4. Bezbolesność: Procedura jest zazwyczaj bezbolesna, a pacjentki mogą odczuwać jedynie delikatne uczucie ciepła.
  5. Brak działań niepożądanych: W przypadku prawidłowo przeprowadzonej procedury nie występują powikłania i komplikacje.

Procedura laserowego leczenia Fotona:

Podczas procedury pacjentka może być proszona o zmianę pozycji, aby umożliwić dostęp do obszarów, które mają być poddane działaniu lasera. Lekarz będzie stosował specjalną sondę laserową, która emituje precyzyjne fale świetlne. Fale te docierają do tkanki dna miednicy, stymulując procesy regeneracyjne. Sam zabieg jest szybki i zazwyczaj bezbolesny.

W Garden Clinic:

  • zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny;
  • korzystamy z nowoczesnych i bezpiecznych technologii;
  • otrzymasz spersonalizowane podejście do swoich potrzeb i oczekiwań;
  • zapewnimy Ci dyskrecję i pełne zrozumienie dla Twojej sytuacji.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża;
  • karmienie piersią
  • schorzenia skóry (aktywne stany zapalne, infekcje skóry);
  • zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • choroba nowotworowa;

Nowatorska metoda leczenie nietrzymania moczu, obiżeń ścian pochwy i wiotkości krocz przy pomocy nici APTOS

Długoletnie zastosowanie nici APTOS w procedurach liftingu kosmetycznego twarzy skłoniło do wykorzystania ich również w dziedzinie ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Trzecia generacja nici APTOS zawiera składniki, które są wchłaniane przez organizm: kwas hialuronowy, kwas polimlekowy oraz kaprolakton. Podawane igłowo pod ścianę pochwy, pod cewkę moczową lub w tkanki krocza, stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Dodatkowo, kwas hialuronowy zmniejsza reakcje zapalne i skraca czas rekonwalescencji. Tworzą one rodzaj rusztowania, pomagając zgrupować tkanki i ukierunkowując je we właściwe położenie. W okresie od 14 do 60 dni po implantacji, nici zwiększają produkcję kolagenu typu I o 55% oraz kolagenu typu III o 20%, poprawiając tym samym jędrność i napięcie tkanek. Nici stopniowo ulegają rozpuszczeniu w ciągu 2 lat, a wokół nich tworzy się tkanka włóknista, która utworzy wsparcie dla właściwego ułożenia tkanek i utrzyma je w odpowiednim położeniu.

Jak działa leczenie nićmi APTOS w przypadku nietrzymania moczu?

Główną korzyścią wynikającą z zastosowania nici w porównaniu z chirurgicznymi korektami jest możliwość bezbolesnego wprowadzenia całkowicie wchłanialnego materiału do tkanek poprzez metodę nakłucia (po uprzednim zastosowaniu znieczulenia miejscowego). Podczas procedury lekarz umieszcza cienkie nici APTOS w tkankach w okolicach cewki moczowej czyli pod przednią ścianę pochwy. Nici te są biodegradowalne i stymulują procesy regeneracyjne w tkankach. Dzięki umieszczeniu nici w odpowiednich miejscach, mięśnie dna miednicy zostają podtrzymane, co pomaga w redukcji objawów nietrzymania moczu.

Co istotne zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjentki i trwa dosłownie kilkanaście minut, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego trybu życia.

crossmenuchevron-down