Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. To związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.
Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, dlatego coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego dostarczając go z zewnątrz w formie zastrzyków. Zabiegi polegają na podaniu preparatu za pomocą cienkiej igły. Wstrzykiwanie wypełniacza zazwyczaj nie jest bolesne, w przypadku osób bardzo wrażliwych na ból można zastosować krem znieczulający.
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę. Kwas hialuronowy ma zastosowanie na twarzy , na ustach, pod oczy, na bruzdy nosowo- wargowe a nawet sprawdza się w modelowaniu nosa – Przy takich zabiegach wykorzystuje się najczęściej kwas hialuronowy usieciowany, który jest typowym wypełniaczem.
Najbardziej popularnym zabiegiem przy użyciu kwasu hialuronowego jest modelowanie ust. Za pomocą wypełniacza wykonywana jest korekta ust (w tym czerwieni wargowej), modyfikuje się kształt, oraz powiększa się usta i nawilża. Wizyta trwa kilkanaście minut, zaraz po jej zakończeniu wracamy do codziennych obowiązków. Dużą zaletą zabiegów jest możliwość dostosowywania ilości użytej substancji do indywidualnych potrzeb, aby uzyskać naturalne efekty.
Wskazania:
Nie powinno się wykonywać zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym w przypadku: