Bruksizm to nieświadome zaciskanie zębów i zgrzytanie zębami. Może on pojawiać się także w nocy. Nadmierna aktywność mięśni zaciskających żuchwę prowadzi do zmian w wyglądzie. Szczęki stają się masywniejsze i nabierają kwadratowego kształtu.Nieleczony bruksizm wpływa negatywnie na cały organizm oraz samopoczucie. Ignorowanie objawów bruksizmu może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak migreny, napięcia karku, bóle głowy i pleców, zaburzenia równowagi oraz problemy ze słuchem.
Istnieje kilka rozwiązań, które wykorzystuje się podczas leczenia bruksizmu. Warto zdecydować się na konsultację u lekarza medycyny estetycznej, który zaproponuje indywidualny plan leczenia.
Plan leczenia zaproponowany przez lekarza medycyny estetycznej można uzupełnić kinesiotapingiem, który stosuje się w celu złagodzenia napięć w okolicy żuchwy. Kinesiotaping polega na odpowiedniej technice naklejania specjalnych taśm, które pozwalają na uzyskanie zwiększonej przestrzeni między skórą a mięśniami, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi i limfy. Kinesiotaping relaksuje mięśnie żwacza i jest pomocny w redukcji zgrzytania zębami.
Wybierz dogodną formę kontaktu. Zarezerwuj wizytę
telefonicznie, przez Booksy lub wyślij formularz kontaktowy.